İadeler

LF Webshop’tan satın aldığınız bir ürünü iade mi etmek istiyorsunuz? Ürünü nasıl geri göndereceğinz ve para iadesini nasıl alacağınız ile ilgili detayları burada bulabilirsiniz.

L.F.’den kaynaklanan herhangi bir hatanın olduğu her durumda (yanlış sevkiyat, katalog ve/veya fiyat listesi yanlışlığı, sipariş verme, siparişin hazırlanmasıyla ilgili sistemden kaynaklanan hatalar) ürünler müşteriye verilir ve/veya sağlanan uzlaşma doğrultusunda müşteriye geri gönderilir.

Müşteriden kaynaklanan bir hatanın oluştuğu durumlarda, olası iade talepleri yalnızca L.F.’nin takdiri ve aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda kabul edilir:
- L.F. iade/geri ödeme talebini teslimatın yapıldığı tarihten itibaren en geç sekiz gün içerisinde alır.
- İade/geri ödeme talebi stoklarda mevcut olan ürünler için geçerlidir (Dolayısıyla katalog dışı ürünler için geçerli değildir)
- İade/geri ödeme tutarı 100 €’ dan az olmaz, KDV dahil değildir.

Yukarıdaki şartların sağlandığı ve geri ödemenin onaylandığı durumda ürün değeri satış fiyatından %30 kesinti yapılarak belirlenir. L.F.’ye ait olan sevkiyat bedeli Müşteriye ücretlendirilir. Her durumda, L.F. iade/geri ödemeye alternatif olacak olası çözümler için anlaşma yapma yoluna gitme hakkına sahiptir.
Garanti kapsamında bulunan kusurlu malzeme olan durumlarda, iade talebi L.F.’ye ürün faturalandırıldıktan sonraki sekiz gün içerisinde ibraz edilmelidir. Tedarikçilerimizin çoğu ISO 9001 kalite garantisiyle uyumlu çalıştıkları için bu gibi durumlarla nadiren karşılaşılmaktadır, ancak yine de göz ardı edilemez.

DİKKAT: Tedarikçiler, garanti kapsamında olsa bile, parçaların montajı yapılmış ise iade kabul etmediğinden, elektrik/elektromekanik parçalar montaj yapılmadan önce dikkatlice kontrol edilmelidir. Buna ek olarak, garanti kapsamında işlem yapılması talep edilen bazı parçalar için saklama ve depolama koşullarının ibraz edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. 

N.I.R (İade tanıtım numarası)
İadenin onaylandığı durumlarda L.F. her talep için bir N.I.R oluşturur. N.I.R olmadan hiçbir parça iade için kabul edilmez.
Her iade/geri ödeme için Müşteri aşağıdaki prosedürü takip etmelidir:
- L.F. satış ofisiyle temasa geçip karşılaştığınız sorunu açıklayın. Talebinizde L.F. sevkiyat belgesinin tarih ve numarasını, ürünün kayıt ve seri numarasını (gösterilmiş ise) belirtin.
- Eğer iade onaylanırsa, size teslimat belgelerinde gösterilmesi gereken bir N.I.R ulaştırılır.
L.F. ISO 9001 sertifikalı bir şirkettir: N.I.R (İade tanıtım numarası) bu düzenleme prosedürünün – iade talebinden alacak dekontuna kadar – hızlı bir biçimde ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadan gerçekleştirilmesi için esastır. Bu nedenle, iadeyle ilgili tüm yazışmalarda size düzenlenen N.I.R (iade tanıtım numarasını) belirtmeyi unutmayınız.

Çerezler size hizmet etmemiz için gereklidir. Bu servisi kullanarak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş oluyorsunuz. Info