LF Yedek Parça 1982 yılında kurulan, merkezi İtalya’nın Cesena kasabasında bulunan uluslararası bir şirkettir. LF, tüm kıta Avrupasında endüstriyel mutfak, yıkama makinaları, ticari soğutma kahve ve vending makinaları ile bar ekipmanları yedek parçaları ve aksesuarlarının dağıtımı koularında lider bir kuruluştur.

Yalnız servis firmalarına ve kendi servis organizasyonuna sahip tur operatörlerine satış yapılır.

LF’in gücü, geniş yedek parça stoğu, full otomasyonlu lojistik sistemi ve internete üzerinden online sipariş sisteminden kaynaklanmaktadır.

2015 Ekim ayında LF, Trieste’de açtığı özel bir departman ile beyaz eşya yedek parça sektörüne de adım attı.

Milano’da düzenlenen HOST fuarı sırasında tanıtılan yeni stratejisi sonucunda LF, hem profesyonel hem de beyaz eşya sektörü yedek parça tedarik hizmeti verebilen dünyanın tek dağıtıcısı haline gelmiştir.

LF’in müşterileri için getireceği avantajlar açıktır: mevcut profesyonel sektörde faaliyet gösteren müşterilerimiz faaliyet alanlarını genişletebilirken, beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren servis firmaları, bayiler ve ithalatçılar küçük bir gayret ve minimum bir yatırımla profesyonel sektöre de geçiş yapabilecekler.

Grubun tüm satışlarının %70'ini ulaşan ihracat tutarı LF’in distribütörler/iş ortakları, yetkili satış noktaları ve LF’in Almanya, İşviçre, İngiltere, İspanya, Rusya ve Fransa (EPGC markasıyla) bulunan ofisleri aracılığıyla 96 ülkede gerçekleştirilmektedir.

LF’in yedek parça ürün gamı, tümü internetten sorgulanabilen, 62.000 adedi stoklu olmak üzere 4.000.000 adede ulaşmaktadır.

LF lojistik merkezi, 8.700 mertekare kapalı deposu, sipariş edilen parçaları otomatik olarak sipariş hazırlık bölümüne getiren bir entegre yazılım tarfından yönlendirilen 8 raf yükleme robotik sistemi ile internet mağazasının gerçek zamanlı olarak güncel tutulmasını sağlamaktadır.

Bu sistem sayesinde yılda 130.000’in üzerinde sipariş (yaklaşık günde 500 sipariş) etkin bir şekilde yönetilebilmekte  ve saat 14:00’a kadar alınan siparişler aynı gün içerisinde sevk edilebilmektedir.

Ürün gamımızda bulunan her kalem internet mağazamızda da bulunur ve haftada 7 gün, günde 24 saat sipariş edilebilir. İnternet mağazamızda ayrıca sipariş takibi, (imalatçı ya da ürün ailesi olarak ayrımlandırılmış) dijital kataloglar arasında gezinme ve yedek parçaların tanımlanması amacıyla müşteri servis bölümümüze direk yardım talebi iletme modülleri gibi kolaylıklar sunulmaktadır.

Rakamlarla LF

Kuruluş yılı 1982
Ofis alanı 2300 m²
Depo alanı 8700 m²
Toplam kurulu alan 16000 m²
Ödenmiş sermayesi € 8.280.000
Çalışan sayısı 180
Katalog artikel sayısı 100.000
İmalatçı artikel karşılığı  292.000
Veri tabanındaki artikel sayısı 4.000.000
İhracat oranı 70%
İhracat ülke adedi 96
Altyapı Otomatik depo yönetimi
Entegre bilişim sistemi
Satış Yanlız servis firmaları ya da bünyesinde teknik servis bulunduran firmalar

Şubelerimiz

Online varlığımız

1982’den beri LF’in çalışma ve uzmanlık alanı yanlız endüstriyel mutfak (yıkama ve soğutma ekipmanları dahil), espresso kahve makinaları ve bar ekipmanları yedek parçalarının satışı ve dağıtımı oldu ve edindiği uluslararası güçlü tecrübeyle Avrupa pazarının lider firması haline geldi.

Sertifikası

Servis kalitesi LF stratejisinin ve başarısının ayrılmaz bir parçasıdır.
LF, profesyonel ve beyaz eşya yedek parça sektöründe EAC - Avrasya Uygunluk Belgelendirmesi, UNI EN ISO 9001:2015 - Kalite Sistem Belgelendirmesi, UNI ISO 45001:2018 - İş Sağlığı ve Güvenliği Belgelendirmesi ve UNI EN ISO 14001:2015 - Çevre Yönetim Sistemleri Belgelendirmesi 'ne sahip tek yedek parça distribütörüdür.
Kalite sadece bahsini ettiğimiz bir varlık değildir... organizasyonumuzun her kademesinde kaliteyi yaratmak, izlemek ve seviyesini yükseltmek konusunda sürekli bir çaba içerisindeyiz.
 

Çerezler size hizmet etmemiz için gereklidir. Bu servisi kullanarak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş oluyorsunuz. Info